DEVREK TSO’ DA SEMİNER

DEVREK TSO’ DA SEMİNER

DEVREK TSO’ DA SEMİNER
ZONGULDAK TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNCE DEVREK TSO’ DA  TSO ÜYESİ VE ESNAF ODALARI ÜYELERİNE YÖNELİK SEMİNER VERİLDİ.
İl Müdürlüğümüz tarafından 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile ilgili işverenlerin uyması gereken kurallar ve yaptırımlar hakkında Devrek Ticaret ve Sanayi Odası'nda, Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile Devrek Esnaf ve Sanatkârlar Odaları ve Gökçebey Esnaf ve Sanatkârlar Odaları üyelerinin katılımlarıyla bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.
İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen seminerin açılışında bir konuşma yapan İl Müdürümüz İsmail MADEN “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak Ticaretin Hızlı, Güvenilir ve Verimli olması için çalışıyoruz. Amacımız hem tüketicilerimizin haklarının korunması hem ticaretin geliştirilmesidir. Bu nedenle öncelikli amacımız işverenlerimize rehberlik etmek ve kurallar hakkında bilgilendirmektir. Ülkemizdeki Tüketici hakları mevzuatı 2012 yılında yenilenmiştir. Tüketici Hakları konusunda şu anda Avrupa birliğinin üzerinde tüketici haklarına sahibiz.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.
 İl Müdürlüğümüz personeli Özge Tetik tarafından slayt eşliğinde, garanti belgesi esasları, ayıplı mal ve hizmetler ile tüketicilerin seçimlik hakları, fiyat etiketi ile ilgili ilkeler, indirimli satışlarda uyulacak ilke ve kurallar, yöresel ürünler hakkında düzenleme ile getirilen yükümlülükler, denetim esasları, satış sonrası hizmetler, satıştan kaçınma yasağı hakkında bilgiler verildi.
 Gerçekleştirilen programa, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ile yönetim kurulu üyeleri, Gökçebey Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkanı ile yönetim kurulu üyeleri, Devrek Esnaf ve Sanatkârlar Odaları yönetim kurulu üyeleri, Devrek, Gökçebey, Çaydeğirmeni ve Bakacakkadı belediyelerinden temsilciler,  Devrek Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü ve çok sayıda işveren katılım sağlamıştır.
 İl Müdürlüğümüzce talep olması halinde kurumumuz mevzuatı ile ilgili her konuda odalarımız, belediyelerimiz ve Kamu Kurumları ile işbirliği yapılarak program düzenlenebilecektir.