BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

İl Müdürümüz İsmail Maden Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin 2018 yılı Başkanlar Kuruluna katıldı.

İlimiz Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin 2018 yılı Başkanlar Kurulu toplantısı 05/09/2018 tarihinde yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını Birlik Başkanı Muharrem COŞKUN yaptı. Oda Başkanlarının görüş ve önerilerinin ardından il Müdürümüz İsmail MADEN kurula hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasına Birlik Başkanı Muharrem COŞKUN’a teşekkür ederek başlayan İl Müdürümüz İsmail MADEN “ İkinci El Motorlu Kara Taşıtları hakkında yönetmelik ve taşınmaz ticareti hakkında yapılan düzenleme ile emlak sektörüne ilişkin yönetmelik hakkında ayrıca yöresel ürünlerle ilgili çalışmalar hakkında bilgiler vererek eğitim taleplerinin memnuniyetle karşılanacağını bildirdi.
17-23 EYLÜL AHİLİK HAFTASI
“Anadoluyu İslam Yurdu yapan Ahilik teşkilatının ve onların kültürümüze kotladığı Ticaret ahlakının yaşamasını ve yaygınlaşmasını sağlamak üzere her yıl Ahilik Kutlamaları yapılmaktadır. Bu yıl 17-23 Eylül Ahilik Haftası olarak ilan edilmiştir. Ahilik, ahlakı, doğruluğu, kardeşliği, yardımseverliği, cömertliği, dürüstlüğü, merhametli olmayı ve dayanışmayı esas almaktadır. Esnaf ve sanatkârlığı meslek ahlakı, olgun kişilik, doğruluk ve tevazuuyla harmanlayan bu kültür günümüzde de esnaf ve sanatkârlarımıza yol göstermektedir. Asırlar öncesinden bugüne uzanan, yeni nesillerin yoluna ışık tutan bu gelenektir. Bu geleneğin Zonguldak’ta tanıtımının yapılmasında sizlerin katkı ve desteklerine ihtiyacımız var. Bu vesile ile sizler başta olmak üzere sizlerin nezdinde yönetim kurulu üyelerimizi, denetim kurulu üyelerimizi ve Odalarınıza bağlı tüm esnaflarımızı 17 Eylül pazartesi günü Valilik önünde saat 11:00 de yapılacak olan törene özellikle davet ediyorum.
Bununla birlikte Esnaf ve Sanatkarlarımız tarihinin her döneminde Devletimizin yanında olmuştur. Selçukludan, Osmanlı’dan, Kurtuluş savaşından, Türkiye Cumhuriyetinin yaşadığı her zorlukta ilk ayağa kalkan esnaf teşkilatlarımız olmuştur. Son günlerde kur üzerindeki dalgalanma neticesinde yaşanan bazı sıkıntıları fırsata dönüştürmek isteyenlere karşı Devletimizin verdiği mücadelede yine Esnaf ve Sanatkarımızın desteğine ihtiyaç duymaktayız.
Odalarımızın gerçekleştirecekleri hizmetlerde ve yaptıkları faaliyetlerde Ticaret İl Müdürlüğü olarak hizmetinizde, 7/24 yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ahiliğin kurucusu Ahi Evran-ı Veli başta olmak üzere; rahmeti Rahmana kavuşan Tüm ahilerimizi ve ustalarımızı rahmet ve hürmetle yad ediyor, Ahilik şuuruyla şuurlu bir nesil yetişmesi için gayret gösteren herkese, teşekkür ediyor hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.” diyerek konuşmalarını tamamladı.