Çaycuma Esnafımıza Seminer

Müdürlüğümüz Tarafından Çaycuma İlçesi ve Beldelerindeki İşverenlerimize Seminer Düzenlendi.

            İl Müdürlüğümüzce 09.04.2018 – 11.04.2018 tarihleri arasında Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ile işbirliği yapılarak Çaycuma İlçemiz ve bağlı Beldelerinde İşverenlere Yönelik Bilgilendirme Seminerleri gerçekleştirilmiştir.
            İlk olarak 09.04.2018 tarihinde saat 10:00 da Perşembe Beldesinde ardından aynı gün saat 14:00 da Nebioğlu Beldesinde faaliyet gösteren işverenlerimize seminer verilmiş, sunumun ardından Nebioğlu Belediye Başkanı ziyaret edilmiştir. 10.04.2018 tarihinde bu kez saat 10:00 da Saltukova Beldesinde ve saat 14:00 da Karapınar Beldesinde seminerler gerçekleştirilmiştir.
            11.04.2018 tarihinde Çaycuma İlçe merkezinde saat 10:00 da gerçekleştirilen seminer ile program sona ermiştir.
            Yapılan sunumlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6585 Sayılı Parakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ayıplı mallarda tüketicilerin seçimlik hakları, uyuşmazlıkların çözümü ve fiyat etiketi ile garanti belgesi düzenlenmesi hakkında mevzuatın yüklediği sorumluluklar anlatılmıştır.
            Yöresel Ürünler, satış sonrası hizmetler ve denetim esasları ile yükümlülüklerin yerine getirilmemesi halinde uygulanabilecek cezaların  da anlatıldığı sunum, İl Müdürlüğümüz personeli Özge ABLAKOĞLU TETİK tarafından yapılmıştır.
            İl Müdürümüz İsmail MADEN tarafından seminere katılan tüm katılımcılara Devletimizin Esnaf ve Sanatkarlarımıza sağladığı destekler ve Ahilik kültürünün yaşatılmasının önemi hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Programın organizesini sağlayan Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odasına ve katılım gösteren tüm esnaflara teşekkür ederek, bu tür programların esnaflarımızın talep etmesi halinde her zaman düzenlenebileceğini ayrıca dileyen esnaf ve sanatkarımızın İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek her konuda yardım talep edebileceklerini belirtmiştir.