DEVREK TSO’ DA FİYAT ETİKETİ SEMİNERİ

ZONGULDAK TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNCE DEVREK TSO’ DA TSO ÜYESİ VE DEVREK VE GÖKÇEBEY İLÇELERİ ESNAF VE SANATKAR ODALARI ÜYELERİNE YÖNELİK SEMİNER VERİLDİ.

Son günlerde  döviz kurundaki esneklikler nedeniyle  fiyat artışlarının yaşanmasında  ve fiyat artışlarından etkilenmediği halde  etkileniyormuş gibi  fiyat artışı yapan işverenlere yönelik  Bakanlığımızca alınan tedbirler,  yerli üretim logosu,  fiyat etiketi yönetmeliğindeki değişiklik  konularını içeren sunum gerçekleştirildi.
İl Müdürlüğümüz tarafından 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile ilgili işverenlerin uyması gereken kurallar ve yaptırımlar hakkında Devrek Ticaret ve Sanayi Odası'nda, Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile Devrek Esnaf ve Sanatkârlar Odaları ve Gökçebey Esnaf ve Sanatkârlar Odaları üyelerinin katılımlarıyla bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.
İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen seminerin açılışında bir konuşma yapan İl Müdürümüz İsmail MADEN “Ticaret Bakanlığı olarak Ticaretin Hızlı, Güvenilir ve Verimli olması vizyonumuz çerçevesinde  çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız hem tüketicilerimizin haklarının korunması hem ticaretin geliştirilmesidir. Bu nedenle öncelikli amacımız işverenlerimize rehberlik etmek ve kurallar hakkında bilgilendirmektir.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.
 İl Müdürlüğümüz personeli Sema Eser tarafından slayt eşliğinde, garanti belgesi esasları, ayıplı mal ve hizmetler ile tüketicilerin seçimlik hakları, fiyat etiketi ile ilgili ilkeler ve son düzenlemeler, indirimli satışlarda uyulacak ilke ve kurallar, denetim esasları, satış sonrası hizmetler, satıştan kaçınma yasağı hakkında bilgiler verildi.
 Gerçekleştirilen programa, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ile yönetim kurulu üyeleri, Gökçebey Esnaf ve Sanatkârlar Odaları yönetim kurulu üyeleri, Devrek Esnaf ve Sanatkârlar Odaları yönetim kurulu üyeleri,  Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü ve çok sayıda işveren katılım sağlamıştır.
 İl Müdürlüğümüzce talep olması halinde kurumumuz mevzuatı ile ilgili her konuda odalarımız, belediyelerimiz ve Kamu Kurumları ile işbirliği yapılarak program düzenlenebilecektir.