İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN SEMİNER

TİCARET BAKANLIĞINA BAĞLI KURUMLARIN PERSONELLERİNE YÖNELİK MESLEKİ ETİK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Zonguldak Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitime Ticaret İl Müdürlüğü, Gümrük Müdürlüğü ve kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelleri katıldı.
İl Müdürümüz İsmail Maden “Etik Olmanın iyi bir yönetimin temel unsuru olduğuna dikkat çektiği konuşmasına salonu tahsis eden Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek başlayarak şöyle devam etti.
“Günümüzde etik, iyi bir yönetimin temel unsurudur. İyi bir kamu yönetimi sistemi karar, eylem ve işlemlerinde etik değerlere bağlı hareket eden yönetimdir.
Kamuda etik değerlere bağlılık, halkın kamu kurumlarına karşı güven duymalarını ve bunu sürdürmelerini sağlayan bir işleve sahiptir.
Dolayısıyla, kamu görevlilerinin etik değerlere bağlı olarak hareket etmeleri büyük önem taşımaktadır.
Etik ilkeler, kamu görevlileri için, çalışma hayatı içinde neyin iyi ve doğru olduğuna dair rehberlik etmektedir.
Kamu görevlileri, karar verirken ya da bir eylemde bulunurken ikilemde kalabilmekte ve bazen karar vermekte zorluklar yaşayabilmektedir.
Böyle durumlarda yetkilerin ve kaynakların adil, tarafsız, dürüst ve tutarlı bir biçimde nasıl kullanılacağı sorunu ortaya çıkmaktadır.
Vereceğimiz eğitimle sizlere, görevlerinizi yerine getirirken uyulması gereken etik davranış ilkeleri konusunda, pratik bilgiler vermeyi ve karar verme sürecinde sıkça karşılaşılan etik ikilemlerin çözümünde yardımcı olmayı amaçlamaktayız.
Yapacağımız eğitimin sizlere ve Kurumlarımıza faydalı olmasını diliyorum.” dedi ve ardından slayt eşliğinde meslek etiği sunumunu gerçekleştirdi.
Katılım sağlayan Ticaret İl Müdürlüğü, Gümrük Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelleri ile programa destek veren Gümrük Müdürümüz Sayın Mehmet Yıldız ve Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürümüz Sayın Mehmet Taştan’a teşekkür ederiz.