İLİM YAYMA CEMİYETİNDE SEMİNER

iSRAF VE TASARRUF KONULU SUNUM YAPILDI

Ticaret Bakanlığımız Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Türkiye İsraf Raporu çerçevesinde İlim Yayma Cemiyeti Zonguldak Şubesi Yaz Etkinlikleri öğrencilerine İl Müdürlüğümüzce İsraf ve Tasarruf Konulu sunum yapıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz İsmail MADEN “ Milletimizin umudu gençlerimizin ülkemizin kalkınması için gerekli donanıma sahip olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte gençlerimizin milli ve manevi değerlerle donanmaları her yönden kendilerini geliştirmeleri çok önemlidir. İlim Yayma Cemiyeti Zonguldak Şubesi 1951 yılından bu yana milletimize hizmet eden, gençlerimizin milli ve manevi değerlerle yetişmesi için çalışan önemli bir Sivil Toplum Kuruluşudur.
Ticaret İl Müdürlüğü olarak bilinçli tüketici ve bilinçli tüketim anlayışının geliştirilmesi, ekonomik sistemin verimli işleyişi, Ülkemizin orta-uzun dönem kalkınma hedeflerini yakalaması açısından istikrarlı ve yüksek bir büyüme sağlanması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin 2023 hedeflerine uygun olarak belirlenen 25 adet öncelikli dönüşüm programından Yurtiçi Tasarrufların Artırılması ve İsrafın Önlenmesi sorumluluğu Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’ne verilmiştir.
Yapacağımız sunumda israftan kaçınma, tasarruf bilinci ve geri dönüşümün faydaları hakkında bilgiler verilecektir.
Gerçekleştireceğimiz bu sunumun hayırlı olmasını diliyor bize bu imkanı sağlayan İlim Yayma Cemiyeti Zonguldak Şubesi ve yurt yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından İl Müdürlüğümüz Raportörü Alican YİRMİBEŞCİK tarafından sunum gerçekleştirilerek öğrenciler tarafından sorulan sorulara cevaplar verildi.
İl Müdürümüz tarafından yurt müdürüne Bakanlığımız Türkiye İsraf Raporu hediye edilerek program sona erdi.