OTO GALERİLERİ İŞLETMELERİNE SEMİNER

ZONGULDAK TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNCE DEVREK TSO’ DA TSO ÜYESİ VE ESNAF ODALARI ÜYELERİNE YÖNELİK SEMİNER VERİLDİ.

            İl Müdürlüğümüz tarafından 6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanuna dayanılarak hazırlanan İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine ilişkin yönetmelik gereğince İkinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârlar, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerine Devrek Ticaret ve Sanayi Odasında Seminer düzenlendi.  Düzenlenen seminerde işverenlerin uyması gereken kurallar ve yaptırımlar hakkında bilgilendirme yapıldı.
            İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen seminerin açılışında bir konuşma yapan İl Müdürümüz İsmail MADEN “Ticaret Bakanlığı olarak Ticaretin Hızlı, Güvenilir ve Verimli olması için çalışıyoruz. Amacımız hem tüketicilerimizin haklarının korunması hem ticaretin geliştirilmesidir. Bu nedenle öncelikli amacımız işverenlerimize rehberlik etmek ve kurallar hakkında bilgilendirmektir. İkinci el araç satışına ilişkin mevzuatın yürürlüğe girdiğini, 13 Ağustostan itibaren Ticaret Müdürlüğümüzden Yetki Belgesi alınmasının zorunlu hale getirildiğini belirterek mevcut işletmelerin 1 yıl içinde mevzuatta öngörülen şartları sağlamaları gerektiğini söyledi. Programın düzenlenmesinden dolayı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna ve katılımcılara teşekkür etti.
 
            İl Müdürlüğümüz personeli Sema ESER tarafından slayt eşliğinde, İkinci El Kara Taşıtları Satışı  hakkında düzenleme ile getirilen yükümlülükler, denetim esasları, satış sonrası hizmetler, ve sistemde yetki belgesi başvurusu hakkında bilgiler verildi.
 
            İl Müdürlüğümüzden talepte bulunulması halinde kurumumuz mevzuatı ile ilgili her konuda odalarımız, belediyelerimiz ve Kamu Kurumları ile işbirliği yapılarak program düzenlenebilecektir.