TÜGVA ‘DA SEMİNER

Bakanlığımızca yayınlanan Türkiye İsraf Raporu veTasarruf ile ilgili İl Müdürlüğümüzce TÜGVA Yaz Etkinlikleri Öğrencilerine sunum yapıldı


                                                             
Bakanlığımız Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Türkiye İsraf Raporu çerçevesinde TÜGVA Yaz Etkinlikleri öğrencilerine İl Müdürlüğümüzce sunum yapıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz İsmail MADEN “ Ülkemizin geleceğinin garantisi gençlerimizin ülkemizin kalkınması için gerekli donanıma sahip olmaları gerekmektedir.
Gençlerimizin milli ve manevi değerlerle donanmaları her yönden kendilerini geliştirmeleri çok önemlidir ve TÜGVA bu yönde çalışan önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından biridir.
Ticaret İl Müdürlüğü olarak bilinçli tüketici ve bilinçli tüketim anlayışının geliştirilmesi, ekonomik sistemin verimli işleyişi, Ülkemizin orta-uzun dönem kalkınma hedeflerini yakalaması açısından istikrarlı ve yüksek bir büyüme sağlanması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin 2023 hedeflerine uygun olarak belirlenen 25 adet öncelikli dönüşüm programından Yurtiçi Tasarrufların Artırılması ve İsrafın Önlenmesi sorumluluğu Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’ne verilmiştir.
Yapacağımız sunumda israftan kaçınma, tasarruf bilinci ve geri dönüşümün faydaları hakkında bilgiler verilecektir.
Gerçekleştireceğimiz bu etkinliğin hayırlı olmasını diliyor bize bu imkanı sağlayan TÜGVA Zonguldak İl Temsilciliğine teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından İl Müdürlüğümüz Raportörü Alican YİRMİBEŞCİK tarafından sunum gerçekleştirilerek program sona erdi.