Tüketici Hakları Seminerleri Tamamlandı.

İl Müdürlüğümüzce Zonguldak Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü Personeline Yönelik Tüketici Hakları Eğitimleri Tamamlandı.

           Zonguldak Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünde Müdürlüğümüz raportörü Alican Yirmibeşcik ve Özge Ablakoğlu Tetik tarafından  yapılan sunumda taksitli satışlar, mesafeli satışlar ve kapıdan satışları ile ayıplı mal ve hizmetler, seçimlik hakları, fiyat etiketi, garanti belgesi, cayma hakkı ve uyuşmazlıklarda başvurulacak mercilere ilişkin bilgiler verilerek Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan Kamu personeli tarafından sorulan sorulara cevaplar verildi.
           Program açılışında İl Müdürümüz İsmail Maden tarafından tüketici hakları ile ilgili genel bir değerlendirme yapılarak sunumun hakların korunması ve öğrenilmesi için önemine vurgu yapıldı.
           3 ayrı grup halinde tamamlanan eğitimler neticesinde Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının tamamı tüketici hakları ile ilgili bilgilendirildi.
Eğitim dönemi içerisinde 13-18 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında İl Müdürümüz İsmail Maden Sosyal Güvenlik Kurumu yönetici ve çalışanlarının Sosyal Güvenlik Haftalarını kutladı.