ZONGULDAK YÖRESEL ÜRÜNLER GEÇİCİ LİSTESİ YAYINLANDI …

Yöresel Ürünler Listesi Yenileniyor….

          “Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğin 12. Maddesi gereğince İl Müdürlüğümüz tarafından, İlimizde bulunan ve esas işletme konusu hızlı tüketim mallarının satışı olan büyük mağaza ve zincir mağazalar ile bayi işletme ve özel yetkili işletmelerce raf tahsisi yapılmak üzere yöresel ürünlerin tespiti amacıyla, İlimizdeki Ticaret ve Sanayi Odaları, Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı Odalar ve İlçe Kaymakamlıklarının önerileri alınmıştır.
         Alınan önerilere göre hazırlanan geçici liste http://zonguldak.ticaret.gov.tr/ internet adresinde yayınlanmıştır.   
21 işletmenin yer aldığı Devrek Cevizli Ekmeği, Çaycuma Manda Yağurdu, Ereğli Osmanlı Çileği Reçeli, Alaplı Fındığı gibi öne çıkan ürünlerle birlikte yerelde üretimi yapılan ürünler listede yer almıştır. Ancak bu liste kesin liste değil geçici listedir.
        Listeye yayınlanmasından sonraki 7 (yedi) gün içinde İl Müdürlüğümüz nezdinde itiraz edilebilir. Fakat İl Müdürlüğümüze İtiraz başvurusunda bulunulurken, ilgililer tarafından Yöresel ürünlerin üreticisi ve tedarikçisi olduğunu gösterir belge ibraz edilmelidir.
        İtirazlar, itiraz süresinin bitiminden itibaren 5 (beş) gün içinde karara bağlanacaktır.
Kesinleşen liste İl Müdürlüğümüzce internet sitesinde ilan edilerek Ticaret Bakanlığına gönderilecektir. 
 

ZONGULDAK İLİ YÖRESEL ÜRÜNLER GEÇİCİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.